Livigno zimą - atrakcje

Apres SKI

Livigno to doskonałe miejsce dla ludzi, którzy w ciągu dnia lubią pojeździć na nartach, a wieczorem bawić się, jeść i pić bez umiaru. Dodatkowym magnesem i atutem Livigno jest strefa bezcłowa, co wiąże się z tańszymi cenami wszystkich używek, alkoholi, papierosów, ale również rzeczami luksusowymi, perfumami i sprzętem elektronicznym.

Na stokach i w dolinie Livigno znajduje się wiele barów, pubów, restauracji, pizzerii które zapraszają na après-ski. Specjalnością regionu jest gorący napój bombardino. Wieczory można spędzać w barach, pubach, kafejkach, klubach nocnych, dyskotekach i przytulnych restauracjach i winiarniach. Dodatkowe atrakcje w Livigno to: bowling, bilard, sauna, basen i studio fitness, tor saneczkowy, lodowisko, wspinaczka lodowcowa, wędrówki górskie, skutery śnieżne, jazda na quadach.

Kelnerzy w pubach serwują bardzo specjalistyczny i specyficzny drink: 1/3 mleka podgrzewamy (może być też spieniona śmietanka), dodajemy 1/3 bombardino i podgrzewamy, dodajemy 1/3 dowolnej whisky i podgrzewamy i podajemy na gorąco. Miód w ustach.

W centrum Livigno znajduje się mnóstwo firmowych sklepów, między innymi biżuteria Gucciego, paski Roberto Cavalli, perfumerie Chanel itp.


Szkoła narciarska

W Livigno znajduje się kilka szkół narciarskich oferujących szkolenia przy użyciu nowoczesnych technik: zjazdy na nartach, narciarstwo sportowe, snowboard, carving, telemark i freeride. Wielu instruktorów posiada specjalizację w nauczaniu dzieci i osób niepełnosprawnych.

Szkoły organizują lekcje indywidualne, kursy grupowe dla dzieci i dorosłych oraz kursy z przedszkolem dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

Szkoły narciarskie są również organizatorem i współorganizatorem zawodów na koniec kursu oraz zjazdów z pochodniami.

Lekcja z instruktorem to nie tylko nauka, ale również spotkanie z włoskim myśleniem, doświadczeniem i odkrywanie czegoś nowego.


Zjazdy na nartach

Zjazdy na nartach wymagają zamiłowania do tego sportu i wielu treningów. Pozwalają na przebywanie na łonie natury, daleko od hałasu i cywilizacji. Dolina Livigno oferuje wiele tras, od łatwych zjazdów do trudnych tras klasycznych.

Wyciągi pozwalają na szybki i nie męczący dojazd do większości terenów narciarskich, gdzie można wybrać wspaniała trasy różnej długości i trudności, w otoczeniu pięknych gór i widoków zapierających dech.


Biegi na nartach

W dolinie Livigno znajduje się duży wybór tras biegowych dl miłośników tej dyscypliny. W większości trasy prowadzą przez parki przyrody. Trasy są przygotowane dla biegów techniką klasyczną lub krokiem poślizgowym. W Livigno często odbywają się zawody w biegach narciarskich i szkolenia zawodników klasy światowej.


Wycieczki z rakietami śnieżnymi

Są tacy, którzy nie pasjonują się narciarstwem, ale jest wiele osób które odkryły ogromną pasję spacerowania i chodzenia po górach zimą, dzięki rakietom śnieżnym. Rakiety zostały wymyślone w Kanadzie wiele lat temu i służyły Indianom na polowaniach oraz w strefie arktycznej do przemieszczania się, a góralom w Alpach służyły do zbioru drewna w lesie i przeniesieniu siana do doliny.

Stare craspe lub ciaspole z drewna wiązane sznurem, zostały zastąpione przez modele lekkie i nowoczesne z metalu i plastiku, mocowane do butów górskich. Rakiety śnieżne są łatwe w użyciu, podobają się dzieciom i pozwalają na spokojny spacer i zabawy w śniegu.

Do dyspozycji gości w Livigno są zimowi przewodnicy, którzy codziennie organizują wycieczki w najładniejsze miejsca.


Snowpark

Dwa doskonałe ośrodki Carosello i Mottolino oferują doskonale wyposażony snowpark, prawdziwy park zabaw na śniegu, gdzie miłośnicy snowboardu mogą wykonywać akrobatyczne piruety. Dostosowane do różnego stopnia trudności, do różnej jakości śniegu, pogody i pory dnia.
Wyszukaj ofertę
 
Cena: - - - PLN
Trwa ładowanie...
Więcej opcji